Design a site like this with WordPress.com
Začít

Literatura, knihovní procesy a trh

Tento předmět zaujal místo v rozvrhu na páteční poslední hodinu. Jeho výstupem byla esej a test a výběr ze seznamu výzev.
V tomto předmětu se nám pokusili přiblížit problematiku a historii knižního trhu. Příklady, které pan profesor uváděl, pocházely z historie Francie a bylo zajímavé ho poslouchat, nicméně jsem si bohužel nedokázala probíranou látku moc spojit se současným knižním trhem. Velmi osvěžující mi přišla přednáška s hostem z nakladatelství Host. To, jak funguje nakladatelství, mě zaujalo a stejně i fakt, že přednášející často odkazoval na knihy, které jsou všeobecně známé. V neposlední řadě byly hodiny věnovány problematice kreativního průmyslu. Toto téma mi přišlo nejbližší k mému zaměření na design a doufám, že bylo stejně zajímavé i pro ostatní zaměření.


V rámci zadaných výzev jsem si vybrala nápad na přetvoření Brněneského brownfieldu dle výběru. Vybrala jsem si Brownfield na Kraví hoře, přímo u konečné zastávky Mírové náměstí. Na tomto prostoru jsem se rozhodla vytvořit Food market, jelikož v Brně postrádám a závidím například Praze nebo Londýnu, že oni takovýto prostor plný streetfoodu mají.
Můj projekt se jmenuje Moo! Pracovala jsem na něm hodně z pohledu ekologického dopadu takovýchto marketů, a proto tam je hodně zeleně, žádné jednorázové nádobí, jsou tam i solární panely a komunitní zahrádky. Vytváření 3D modelu jsem si hodně užila, už jsem zpomněla, jak moc mě to bavilo při hodinách na střední škole.

Advertisement