Design a site like this with WordPress.com
Začít

Design and Promotion

Tento předmět jsem si vybrala, protože mi chybělo navrhování a grafický design celkově. Předmět vyučovali dva vyučující, kteří spolu bohužel nedokázali úspěšně komunikovat, a tak byl předmět neucelený a zmatený. V rámci finálního projektu jsme měli ve skupině vypracovat návrhy na rebrending značky. Měli jsme navrhnout změnu obalu a dva propagační materiály. Naše skupina zvolila kávovou značku JJ royal. Za reklamu jsme zvolili příspěvěk na sociální sítě a plakát velikosti A3. Také jsme měli vytvořit storyboard jako návrh na video reklamu, kterou jsme alespoň nemuseli vytvářet.

V první půlce semestru první vyučující nám ukázala, jak má vypadat finální projekt, co všechno je k němu potřeba dle vzoru, z minulých let. Začali jsme tedy na něm pomalu pracovat, když jsme se na něco zeptali, bohužel nám nedokázala odpovědět, vždy jen tvrdila dohodnu se s druhým vyučujícím. V přednáškách jsme se zběžně zabývaly, Kaligrafií, Copywritingem a čtením obrazu, bohužel žádné z přednášek nešli zcela do hloubky.
V předmětu byli zdejší studenti z Komunikace a žurnalistiky a dvě další zahraniční studentky, které studovali módu. Moc lidí s grafickými programy neumělo pracovat a vyučující to nebral v potaz, prostě se měli poradit.

Co se týče hodnocení předmětu, čekala jsem asi něco jiného. Kaligrafii a zásadám v čtení obrazu se věnovali jen letmo, přitom je to základní kámen grafických prací. Copywritingová hodina byla zajímavá, ale tajný návod jak udělat super text taky neodhalila. V závěrečném projektu jsme museli nakombinovat copywritingové schopnosti, schopnosti grafika, kaligrafa, markeťáka, animátora, scénáristy a kameramana a dalších. Letmo jste se dotkli tedy všeho, ale hlubší znalosti jste získali z ničeho.

Advertisement