Design a site like this with WordPress.com
Začít

7. úkol – Typografie

K úkolu jsem si vybrala předělat úkol z minulého semestru o vysněném Food marketu, který měl být jako návrh na využití nepoužívaného prostoru v Brně. Jelikož word a jakýkoliv úprava s textem a obrázky je o nervy, pracovala jsem opět ve Adobe, chtěla jsem využít Indesign, nicméně jsem už po letech nevyužívání zapomněla, jak se s ním pracuje, a tak jsem opět zvolila Illustrator. V nadpisu jsem využila bezpatkové tučné písmo a kontrast aby nadpis zaujal na první pohled. Osobně mi formát formát moc nesedl, kdybych chtěla projekt prezentovat, zvolila bych spíše asi několik malých A6/A5 svázaných do brožurky. Nezvolila jsem zúhlednění prezentace, jelikož si nedokážu představit prezentaci se spoustou textu, když nás od základní školy učí, že tam má být minimum textu a navíc jen v bodech.

Advertisement

2 komentáře: „7. úkol – Typografie

 1. Milá Anno, děkuji za zajímavé vypracování úlohy, je na něm vidět Vaše úsilí, nicméně bohužel úplně nekoresponduje se zadáním. 🙂 První část Vašeho vypracování by bylo možné akceptovat jako dokument obsahující obrázky, nicméně prosím o jeho odevzdání v nějakém editovatelném formátu – ideální je právě dokument ve Wordu, Google dokumentech, případně .rtf. V zadání to takto definujeme právě proto, abychom si mohly důkladně projít nastavení písma apod. Rozumím tomu, že se Vám práce s Wordem či jinými textovými editory může zdát otravná, nicméně myslím, že ve školním i pracovním životě se s ní ještě budeme setkávat poměrně často, a proto neuškodí si ji vyzkoušet. Třeba právě najdete cestu, jak v nich typograficky upravovat dokumenty s obrázky tak, aby to pro Vás bylo zábavnější a zajímavější. 🙂

  Prosím tedy o dodání dokumentu v editovatelné podobě, a to ideálně co nejdříve, nejpozději však do konce semestru, tedy do 20. 5. 2022. Děkuji!

  To se mi líbí

 2. Milá Anno,
  děkuji za doplnění úlohy. Myslím, že jste se s převedením vašeho návrhu do editovatelné podoby dokumentu popasovala velmi dobře. Rozumím tomu, že je pro vás možná jednodušší sázet text rovnou v grafickém editoru, ale vámi vytvořený dokument může také velmi dobře fungovat. Líbí se mi, jaký jste zvolila font i jak komplementuje obrázkům a zarovnání do bloku. Bohužel se mi v něm nezobrazují správně české znaky jako ě, ř nebo ů, což celkový dojem trošku kazí, pokud by se ale jednalo o cizojazyčný, anglický text, jistě by to vypadalo skvěle. 🙂 Také oceňuji váš původní nápad kontrastního a velmi výrazného nadpisu, myslím, že by byl v nějaké formě určitě také přenositelný i do Wordu, to je možná inspirace pro příště, zkusit takto ozvláštnit i nadpisy v „obyčejných“ dokumentech.
  Úlohu označuji jako splněnou a těším se na vaši účast na závěrečném kolokviu.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: