Design a site like this with WordPress.com
Začít

5. úkol – Mood board

Za téma mého moodboardu jsem si zvolila Harryho Pottera. Knížky i filmy mám ráda asi tak na stejné úrovni, a proto se to v mém moodboardu dosti prolíná. V průběhu tvoření jsem si potvrdila, že mně Harry jako postava moc nezajímá, ale jsem velkým fandou jeho světa a všechno s tím spojené. To lze poznat podle toho, že jediné, co mám spojené s Harrym samotným je blesk a brýle, ty lze nalézt pouze v mini formě v kruhu v ilustraci (ještě je blesk obráceně, nedošlo mi, že musím myslet zrcadlově kvůli tisku).  Co se týče ilustrace s relikviemi je to má autorská tvorba, je to děláno formou sítotisku. V díle jsou patrné prvky, jež mám spojené se čtvrtým a pátým dílem (např. vzor dračího vejce nebo ohňostroj). Ilustrace orla v levém rohu není můj výtvor, dostala jsem jej darem jako záložku, jelikož podle moudrého klobouku patřím do Havraspárské koleje (z oficiálního webu JK), a proto ilustrace symbolizuje ptáka na modrém poli. Co se týče zvolené hudby, jež si můžete načíst pomocí kódu na Spotify v pravém horním rohu, jedná se o scénu ze 4. dílu před vstupem do bludiště. Tuto skladbu jsem zvolila z toho důvodu, že jí pozná jen zapálenější fanoušek, jelikož není zcela příznačná. Fotografie jsou autorské převážně ze Studií Warner Bros. Pokud jde o vizuální reprezentaci dalších smyslů kromě hudby, ilustrace Bradavického hradu má vlevo kolečko v němž se nachází vyražený znak, jen bohužel na fotografii to není tak patrné jako ve skutečnosti.
Správný výraz pro lidi, jež mají zálibu v Harry Potterovi a jeho světe je výraz Potterhead. Raději nechtějte vědět kolikrát jsem četla knížky a kolikrát viděla filmy, už jsem i přestala počítat…. raději.

Zdroje obrázků:

Znak bradavic. In: dvd-premiery.cz. Dostupné z: https://www.dvd-premiery.cz/podlozka-pod-mys-harry-potter-bradavice/

Blue Raven. In: Similarpng.com. Dostupné z: https://similarpng.com/blue-raven-on-transparent-background-png/

Hůlka Harryho Pottera. In: konzole-store.cz. Dostupné z: https://www.konzole-store.cz/p/5567/harry-potter-hulka-harryho

Bradavický dopis. In: independent.ie. Dostupné z: https://www.independent.ie/entertainment/books/book-news/harry-potter-original-film-acceptance-letter-prop-set-to-fetch-up-to-6800-at-auction-38512250.html

Advertisement

Jedna myšlenka na “5. úkol – Mood board

  1. Milá Anno, moc pěkná práce! Líbí se mi způsob, kterým nad tvorbou moodboardu uvažujete, je vidět, že jste se snažila obsáhnout co nejvíce oblastí ze světa Harryho Pottera a zároveň pracovala s asociacemi, které Vám umožňuje hluboká znalost tématu. 🙂 Je skvělé, že jste do moodboardu zařadila také vlastní tvorbu nebo artefakty, které sama vlastníte, v momentě, kdy tvoříme moodboard jako přípravný artefakt pro další tvorbu, mohou být tyto prvky obzvlášť hodnotné, protože jsou reálným odrazem našich možností a schopností. Oceňuji také šíři typů použitých prvků od hudebního doprovodu, přes tetování až po hábit jakožto část oblečení, věřím, že by Vám tento moodboard díky tomu mohl sloužit jako odrazový můstek, ať už byste v dalším kroku tvořila plakát, sestavovala playlist na tematickou párty nebo vymýšlela kostým na Halloween a tato „multi-využitelnost“ mě baví. 🙂 Také kompozičně je Váš moodboard plný, svým způsobem „nasycený“, ale zároveň mají všechny prvky své místo a dostatečný prostor a čtenář se tak při rozklíčování Vašeho vizuálního artefaktu neztratí.
    Moc děkuji za zdařilé vypracování úkolu, zapisuji úlohu do tabulky jako splněnou a těším se n Vaši další tvorbu ve zbylé části kurzu!

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: